+420 604 594 187
info@kojeni-most.cz

POLOHY PŘI KOJENÍ

Created with Sketch.

Způsobů, jak miminko nakojit je vlastně spousta. Důležité je, aby poloha vyhovovala jak mamince, tak miminku. Každá jsme jiná stejně tak i miminko je každé jiné. Polohy můžete střídat a měnit i třeba během kojení, bude-li to situace vyžadovat. V žádném případě by ve zvolené poloze nemělo kojení bolet. Miminko se učí správně a vydatně se nakojit jen kojením. Naučí se, že ve správné poloze získá dostatek mléka. Pak pro něj bude samozřejmé využít právě správnou polohu, resp. správné přisátí.

Miminko je bříškem otočené směrem k mamince. Potřebujete-li si vypomoct polštářem, podložte si jím ruku, ne miminko. Miminko přikládáme k prsu, nikoli obráceně. Miminko se přisává na dvorec, má-li doširoka otevřenou pusinku. Jazyk má miminko pod bradavkou. Dolním rtem, který je ohrnutý ven, miminko chytá co největší část dvorce. Bradavka míří k hornímu, měkkému patru miminka.

PŘÍČNÁ POLOHA – je vhodná hlavně na začátku, kdy se maminka i miminko teprve sžívají. Maminka drží jednou rukou hlavičku miminka, druhou rukou prs. Hlavičku tak lze správně lehce zaklonit, aby došlo k asymetrickému přisátí (nos od prsu, brada do prsu).

POLOHA V SEDĚ – hlava miminka leží v ohbí paže maminky.

FOTBALOVÁ POLOHA – hlavu miminka drží maminka v dlani, tělo miminka vede podél maminky až k jejím zádům. U nožiček by miminko mělo mít dostatek místa.

POLOHA VLEŽE – maminka i miminko leží na boku. Miminko leží v ohbí paže maminky.

POLOHA V POLOLEHU/POLOSEDU – miminko leží v ohbí paže maminky.

VLEŽE NA ZÁDECH

Nejste si jistá, potřebujete poradit, chybí vám podpora? Kontaktujte mě.