+420 604 594 187
info@kojeni-most.cz

O mě

Created with Sketch.

Petra Topinková

Poradkyně Mamila o.z.

Poradkyně Laktační ligy ČR

Jsem maminka tří holčiček, která se o kojení začala zajímat až s prvně narozenými dětmi – dvojčátky a s peripetiemi, které ji při kojení potkávaly. Dvojčátka se nakonec kojila dlouhodobě, do 3let a 7měsíců, kdy se odstavila kvůli dalšímu těhotenství.

Hned poté, co jsem prozřela ohledně různých „doporučení“, mě kojení a laktace dost pohltila, studovala jsem, četla, ptala se, pátrala, řešila peripetie ostatních až jsem se rozhodla přihlásit se na kurz pro laktační poradkyně a dál se v této oblasti vzdělávám.

Cítím jako poslání pomáhat jiným maminkám, aby nemusely zakusit to, co jsme zažily my. A také šířit osvětu ohledně kojení. V lednu 2017 jsem získala certifikát jako laktační poradce – matka u o.s. Laktační liga.

V létě 2018 jsem získala profesní kvalifikaci Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.

V září 2019 jsem úspěšně absolvovala kurz pro poradkyně při kojení u o.z. Mamila.

V lednu 2020 jsem absolvovala online kurz Podpora kojení kontaktem kůže na kůži pořádaný Dr. Nilsem Bergmanem.

Mezi mé záliby patří v létě kolo nebo brusle. V zimě lyže. Kdykoli si ráda zacvičím jógu. Míchám a připravuji oleje a krémy pro sebe a své blízké. A moc ráda pracuji na naší zahrádce.

V poslední době mě nadchly knížky Vychováváme děti a rosteme s nimi od Naomi Aldort, Aha rodičovství – sourozenci od Laury Markham, Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem od Laury Gutman a Znovuzrozený porod od Michela Odenta.