+420 604 594 187
info@kojeni-most.cz

O mě

Created with Sketch.

Petra Topinková

Poradkyně Mamila o.z.

Jsem maminka tří holčiček, která se o kojení začala zajímat až s prvně narozenými dětmi – dvojčátky a s peripetiemi, které ji při kojení potkávaly. Dvojčátka se nakonec kojila dlouhodobě, do 3 let a 7 měsíců, kdy se odstavila kvůli dalšímu těhotenství.

Po narození prvních dcer a poté, co jsem prozřela ohledně různých „doporučení“, mě kojení a pomoc při kojení dost pohltilo, studovala jsem, četla, ptala se, pátrala, řešila peripetie ostatních, až jsem se rozhodla přihlásit se na kurz pro laktační poradkyně a dál se v této oblasti vzdělávám.

Cítím jako poslání pomáhat jiným maminkám, aby nemusely zažít to, co jsme zažily my. A také šířit osvětu ohledně kojení.

Mé dosavadní vzdělání v této oblasti:

2017/leden – závěrečná zkouška a získání certifikátu laktační poradce – matka u o.s. Laktační liga.

2018/srpen – profesní kvalifikace Chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky.

2019/květen – konference Výživa kojenců, malých dětí a matek pořádaná Laktační ligou.

2019/září – závěrečná zkouška a získání certifikátu poradkyně při kojení u o.z. Mamila.

2020/leden – online kurz Podpora kojení kontaktem kůže na kůži pořádaný Dr. Nilsem Bergmanem.

2020/červen – Pokročilý kurz pro laktační poradkyně pořádaný o.z. Mamila.

2020/listopad – Pokročilý online kurz pro laktační poradkyně pořádaný o.z. Mamila.

2021/březen – červen – Supervize vedené o.z. Mamila

2021/září – Konference Kojení & Laktace pořádaná Laktační ligou. Na základě této konference, kterou sponzoroval a účastnil se výrobce, který vědomě a dlouhodobě porušuje Kodex marketingu náhrad mateřského mléka jsem požádala o vymazání svého jména z databáze Laktační ligy.

Mezi mé záliby patří v létě kolo nebo brusle. V zimě lyže. Kdykoli si ráda zacvičím jógu. Míchám a připravuji oleje a krémy pro sebe a své blízké. A moc ráda pracuji na naší zahrádce.

V poslední době mě nadchly knížky Vychováváme děti a rosteme s nimi od Naomi Aldort, Aha rodičovství – sourozenci od Laury Markham, Mateřství a setkání ženy s vlastním stínem od Laury Gutman a Znovuzrozený porod od Michela Odenta. Zmiňované knihy ráda zapůjčím.